Hala bana iftira atmanızı bekliyorum. Atmadığınız sürece açıklamalarım devam edecek. 17 günümü daha çaldınız. Elbet bir bedeli olacaktı. Dediğim gibi David Rockefeller’in Vasiyeti’ne uygun hareket etmediniz. Ne kadar zeki bir adam olduğunu biliyorsunuz.

O bile 25 sene boyunca her gün yatıp kalkıp beni düşündü.

Oysa siz önünüzdeki yol haritasını bile uygulayamadınız.

Herneyse…

 

CIA istihbaratı nasıl yapıyor?

CIA internet ve cep telefonları piyasaya sürüldükten sonra saha ajanlarını yavaş yavaş azalttı. Şu anda CIA’in saha ajanı eskisine oranla yok denecek kadar azdır.

Bunun başlıca sebeplerini açıklayacak olursak;

 1. Ajanlar edindikleri belirli bilgiler sebebiyle Amerika için tehlike oluşturmaktaydı.
 2. Bilgileri edinen ajanın ise CIA’e bilgileri doğru aktarıp aktarmadığından emin olunamıyordu.
 3. Belirli noktalardaki ajanlar ihanet edebiliyor, para ya da şantaj ile satın alınabiliyordu.
 4. Ajanların edindiği bilgilerin doğruluğundan %100 emin olunamıyordu.
 5. Ajanların her alanda faaliyet göstermeleri neredeyse imkansızdı.
 6. Ajanların başarısızlığı CIA’e itibar kaybettirmekteydi.

Peki bunun yerine nasıl bir istihbarat ağı kuruldu?

 1. IOS ve Android işlemcili cep telefonları 7/24 ses, görüntü ve işlem kaydı yaparak bunu veri merkezlerinde depolamakta. Bunu tüm insanlar için uygulamıyorsa bile belirli noktalardaki insanların bütün aktiviteleri kayıt altında tutulmakta.
 2. Google Haritalar gibi konum servisleri ile kişilerin gittiği yerler kayıt altına alınmakta.
 3. Google Arama gibi arama motorları kullanılarak kişilerin internet üzerinden araştırdığı şeyleri ilgi alanlarına göre tespit edip kayıt etmekte ve bunları silinmemekte.
 4. Kişilerin arama ve konuşma kayıtlarını saymıyorum bile.
 5. Sosyal medyadaki kişilerin beğeni ve yorumları kayıt altına alınmakta ve istatistiki bilgi olarak saklanmakta. Bu da kişinin ilgi alanının ne yönde olduğunu ortaya koymakta. (Örneğin: Facebook’taki beğenileriniz ve yorumlarınız sizin kişiliğinizi ortaya çıkarmaları için önemli bir faktör)
 6. En önemli nokta ise kişilerin olaylara karşı verdikleri ilk tepkilerin kayıt altına alınıyor olması. Çünkü biliyorlar ki bir olay karşısında ağızdan çıkan ilk cümle ya da ilk kelime o olay karşısındaki gerçek düşüncenizi ortaya koymakta. Bu kayıtlar veri merkezinde tutuluyor ve daha sonra kullanılmak üzere saklanıyor.

Örneğin: Bir kişi “Recep Tayyip Erdoğan 3. köprü yapılmasına onay verdi.” şeklinde bir haberle karşılaştığı anda diyelim ki “Soydu memleketi!” dediği an onun iktidar karşıtı bir insan olduğu ortaya çıkmış oluyor. Yine aynı haber üzerinden devam edecek olursak, “Helal olsun!” tepkisini veren kişi iktidar yanlısı olduğu ortaya çıkıyor.”

07. Bu bilgiler istihbarat dışında İllüminatı’nin amaçları için de servis ediliyor. (Bu konuyu eğer hala iftira atmamış olurlarsa İllüminati kısmında                     anlatacağım.

Konunun elbette ki daha spesifik noktaları var. İlerleyen süreçte kişilerin sinir uçlarına nasıl temas ederek, bir konu hakkındaki gerçek düşüncelerini öğrendiklerini ve bunu kullandıklarını da anlatacağım.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir